דלג לתוכן
אתר זה א תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקפלורר
מומלץ להתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עכני)

לנוע ולהיות גל

לנוע כמו גל

26-06-2021

מזמינה אותך לסדנת יום, לתנועה זורמת ונושמת שתכה גלים בחיבור שלך בין  גוף ונפש.

איפה: ב"פגודה": מרחב קסום לתנועה ליד הים.

מתי: 26.6.2021

שעה: 9:30-12:30

עלות: 150 שח, 130 שח בהרשמה מוקדמת עד ה10.6.21.

הרשמה מראש – מספר מקומות מוגבל

גרתי בחיפה בשכונת "כרמל צרפתי". תמיד בדיאלוג אמביוולנטי עם הים. הגלים הגבוהים הרתיעו אותי, החול עיצבן אותי, בגד הים תמיד לא היה לי נוח, ובכלל העדפתי בריכה. אולי הייתי ילדה מפונקת שמיי הים ובעצם הכל "שרף לה בעינים" כולל גם בחפיפות שיער, מבצע משולב – אימא חופפת, ואבא שמנגב את העיניים עם הפינה של המגבת שלא ישרוף.

וכשעמדתי בנערותי, בתצפית באיזור סטלה מאריס ליד הכנסיה של הכרמיליטים, הסתכלתי על הגודל הזה של הים וכמעט שלא יכולתי להכיל את זה. "איזה עונק" היתי חושבת. ובלילות רומנטים עם החבר הראשון, עמדתי מול הים הגדול והלילי הזה והוא שחור, ואימתני. נכון, הכל פעם נראה לי מפחיד. כל זה היה מזמן, עברו הרבה שנים וזרמו מאז הרבה מים. אני מתיידדת עם הים הגדול וכמובן שמחבבת אותו כשהוא יותר רגוע. זוכרת איך ירדנו לחוף הכרמל בעונות מסוימות כשהים היה כל כך חלק ללא גלים,  עד שיכולתי לחוש את השמנוניות של המלח בים הרגוע.

לא, אני לעולם לא ארחיק מידי מקו החוף, בשחיה אשמור תמיד על קשר עין עם החוף, קשר עם היבשה, עם המקום הבטוח.

בכל זאת הים הוא יפה כל כך, צבעיו מושכים אותי, תנודת הגלים עוזרת לי לנשום, קצף הגלים מתסיס אותי, ובתוכו אוצרות של עולם ומלואו.

בעולם הסימבולים הים מייצג את נפש. צלילה לתוך הנפש דורשת אומץ, כנות, חשיפה ומפגש עם החיים התת קרקעיים של חיינו. ככה אני נמשכת לטיפולים הריגשיים, צוללת עם מטופלי למעמקים.

בתנועה מתמדת של מעלה ומטה, אני ממשיכה לשחק "ים יבשה" ושמחה כל כך שהילדים המציאו מושג חדש למשחק: "יםבשה" ככה אפשר גם וגם.

בסדנא נתחבר לאיכויות של תנועת הגל המהדהדת בגוף השלם. נחוש את החיוניות המימית המרפאה.

מבנה הסדנא יהיה  כמו גל,  ננוע בין תנועה להתאוששות ובין פעילות לשקט.

סדנא שתספק רוגע, התחדשות, חיבור אנושי, שיתוף וצלילה לעומק.

במידה ומזג האויר יאפשר נצא אל החוף.

נחלוק כיבוד קל לנשנוש צהריים

מה כתבו על סדנאות קודמות שלי

תודה על סדנא במקום מופלאה עם דורית האחת והיחידה.
סדנא עם תכנים מגוונים ריקוד,ציור,קריאת שירים,התבוננות והקשבה, לדעת לספוג ולשתף, החופש והשחרור, קבוצת בנות מדהימה מקום ואוכל מזמין.
פשוט מושלם!
תודה על ההפקה המעשירה.
אני עוד אחזור. ציונה
❤️❤️❤️

בסדנה עם דורית אליאב היה שילוב מאוזן בין תנועה, ריקוד ואומנות, ארגון קפדני עם תשומת לב לכל פרט וספונטניות. ועוד להוסיף אוכל איכותי וטעים ומיקום מדהים. בשבילי זו היתה חוויה לגוף ולנפש, לנשמה – מעשירה וגם משחררת. אני מרגישה שקיבלתי מתנה! תודה רבה, דורית!  אנה.